Giełdy w Azji rosły, Nikkei osiagnął trzymiesięczny szczyt

Marek Druś
26-11-2001, 08:58

Giełdy azjatyckie zaczęły tydzień od wzrostów. Giełda w Tokio osiągnęła najlepszy wynik od trzech miesięcy, stymulowana wzrostami kursów akcji eksporterów.

Indeks Nikkei osiągnął w poniedziałek największą wartość od trzech miesięcy, czemu sprzyjały wyraźne wzrosty cen papierów takich spółek jak Canon, Sony, Honda i Toyota. Tak wyraźna poprawa nastrojów to skutek spadku kursu jena wobec dolara do najniższego poziomu od trzech i pół miesięcy. Może to spowodować wzrost eksportu spółek na amerykański rynek, zwłaszcza że wstępne dane o sprzedaży po pierwszym weekendzie sezonu świątecznego w USA mogą nastrajać optymistycznie. Podrożały akcje jednego z największych banków świata, Mizuho Holdings. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informację o radykalnych zmianach we władzach spółki.

Na giełdzie koreańskiej indeks Kospi nadal wyraźnie rośnie, co wiąże się z zaskakująco dobrymi danymi o tempie wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale. Zdecydowanie zdrożały udziały największych brokerów, m.in. Samsung Securities. W Honkongu zwyżce indeksu Hang Seng sprzyjały wiadomości o poprawie koniunktury na rynku nieruchomości. Poprawiła się wycena największych developerów, m.in. Cheung Kong.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w Azji rosły, Nikkei osiagnął trzymiesięczny szczyt