Giełdy w Europie stabilne

  • PAP
opublikowano: 22-03-2019, 09:36

Giełdy w Europie są w piątek na stabilnych poziomach, po mieszanej sesji w Azji - podają maklerzy.

Zobacz więcej

Giełda w Londynie (LSE - London Stock Exchange)

Bloomberg

Indeks Stoxx 600 zwyżkuje o 0,2 proc., a wzrostami wyróżniają się spółki technologiczne.

Rośnie kurs akcji Deutsche Banku - o 2,6 proc. Niemiecki bank podał, że w 2019 r. jego przychody mogą być lekko wyższe niż w 2018 r.

Na rynku walutowym 0,3 proc. zyskuje funt brytyjski - do 1,3142 USD, po tym gdy europejscy liderzy zdecydowali się powstrzymać chaotyczny "no-deal" brexit, który planowany był na 29 marca.

Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili w czwartek późnym wieczorem w Brukseli dwa scenariusze przedłużenia brexitu. W pierwszym, jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.

W przypadku drugiego scenariusza unijna "27" oczekuje, że przed 12 kwietnia Zjednoczone Królestwo określi dalsze działania do rozważenia przez Radę Europejską.

"Katalizatorem na dzisiejszej sesji będą nowe informacje na temat brexitu i wskaźniki PMI w Europie, a po południu w USA" - mówi Tomas Garcia, ekonomista MoraBanc Asset Management.

"Ustępstwa UE wobec May powinny dać rynkom pewną stabilność w krótkiej perspektywie, ale to tylko +przesuwa+ problem o dalsze dwa tygodnie" - dodaje.

Opublikowane już wskaźniki makro z Francji są bardzo słabe: w przemyśle w III było 49,8 pkt., a w usługach 48,7 pkt, podczas gdy miesiąc wcześniej indeksy te wynosiły ponad 50 pkt.

O 9.30 będą PMI-e z Niemiec, a o 10.00 ze strefy euro.

Na rynku paliw ropa w USA na NYMEX tanieje o 0,02 proc. do 59,96 USD za baryłkę.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy