Giertych: Możliwa jest alternatywa dla koalicji PO-PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 15:24

Lider LPR Roman Giertych zaapelował  we wtorek do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i kandydata na premiera tego ugrupowania Kazimierza Marcinkiewicza o rozważenie budowy nowego rządu w oparciu o inne niż PO zaplecze parlamentarne. "Jest możliwa alternatywna koalicja, LPR rozważa jej wsparcie" - podkreślił Giertych.

Lider LPR Roman Giertych zaapelował  we wtorek do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i kandydata na premiera tego ugrupowania Kazimierza Marcinkiewicza o rozważenie budowy nowego rządu w oparciu o inne niż PO zaplecze parlamentarne. "Jest możliwa alternatywna koalicja, LPR rozważa jej wsparcie" - podkreślił Giertych.

LPR skierowała w tej sprawie do PIS list. "To jest wyciągnięcie ręki do PiS" - powiedział R. Giertych. Zaznaczył, że PiS musi zdecydować, w którą stronę pójść.

Giertych powiedział, że LPR jest gotowa poprzeć taki alternatywny rząd, o ile spełnione będą przedstawione przez niego w liście do PiS warunki programowe stawiane przez LPR. Jak dodał, ich spełnienie umożliwi "realne odejście od postkomunizmu". Giertych wykluczył udział w rządzie popartym przez LPR ministrów z Samoobrony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane