Gigant rynku gier nie przyjmuje bitcoinów

opublikowano: 07-12-2017, 15:46
aktualizacja: 07-12-2017, 15:48

Steam, mający 67 mln klientów sklep z grami przestał przyjmować płatności w bitcoinie z powodu wysokich kosztów transakcji i wielkiej zmienności notowań kryptowaluty, donosi amerykański Business Insider.

Steam, który rywalizuje o status globalnego lidera z PlayStation Network należącym do Sony, zaczął przyjmować płatności w bitcoinach w kwietniu ubiegłego roku. 

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy dostrzegliśmy wzrost zmienności wartości bitcoina i znaczącą zwyżkę opłat za transakcje w sieci bitcoina. Na przykład, opłata pobierana od klienta przez sieć bitcoina poszła mocno w górę w tym roku, przekraczając 20 USD w ubiegłym tygodniu (dla porównania wynosiła około 0,20 USD kiedy uruchamialiśmy płatności bitcoinem) – napisał Kurtis Chinn ze Stream. 

Zwrócił także uwagę, że ostatnie tempo zmian kursu bitcoina zwiększa niebezpieczeństwo strat spowodowanych przez czas potrzebny na realizację transakcji.  

- W tym momencie kontynuacja płatności w bitcoinie jest nie do utrzymania. Możemy znów się nad tym zastanowić czy bitcoin ma dla nas i społecznosci Steam sens w późniejszym terminie – podsumował Chinn.

W czwartek kurs bitcoina przekroczył 15 tys. USD. W 24 godziny najpopularniejsza kryptowaluta zdrożała o 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gigant rynku gier nie przyjmuje bitcoinów