Giuliani: Trump nie wiedział o dochodach swojego prawnika z konsultacji

opublikowano: 10-05-2018, 11:41
aktualizacja: 10-05-2018, 11:48

Prezydent Donald Trump nie wiedział, że jego były osobisty prawnik Michael Cohen brał pieniądze od firm za konsultacje polityczne, twierdzi Rudy Giuliani, nowy osobisty prawnik prezydenta.

- Prezydent nie był tego świadomy – powiedział Giuliani w związku z ujawnieniem, że Cohen brał pieniądze od AT&T, Novartisu i firmy wiązanej z rosyjskim oligarchą Wiktorem Wekselbergiem. – Prezydent nie jest w to włączony w żaden sposób – dodał.

Zobacz więcej

youtube.com

Pieniądze szły na konto firmy Cohena Essential Consultants.

Giuliani ujawnił, że rozmawiał o tym krótko z Trumpem i powiedział, iż ani on, ani prezydent nie wiedzą dlaczego Cohen je otrzymywał.

W środę Novartis ujawnił, że podpisał roczny kontrakt z  Essential Consultants, spółką Cohena. Miał płacić 100 tys. USD miesięcznie prawnikowi Donalda Trumpa za konsultacje dotyczące polityki zdrowotnej nowej administracji. Umowę podpisano w lutym 2017 roku, czyli niedługo po inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Novartis przyznał, że już miesiąc po zawarciu kontraktu jego szefowie mieli świadomość, że Cohen i Essentials Consultants nie są w stanie zapewnić usług, których spodziewała się szwajcarska spółka. Z racji warunków umowy nie została ona zerwana i Novartis zapłacił całe 1,2 mln USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu