Globalne banki ostrzegają swoich pracowników przed podróżą do Chin

opublikowano: 22-10-2018, 21:23

Globalne banki, w tym Citigroup i Standard Chartered zwróciły się z apelem do swoich pracowników działu private banking o przesunięcie lub ponowne rozważenie podróży do Chin, po tym jak władze Państwa Środka uniemożliwiły bankowcom UBS opuszczenie kraju, donosi Reuters powołując się na swoje źródła.

Z podobną prośbą do swojej kadry zwróciły się też BNP Paribas i JPMorgan.

Źródła wspominają też, że taką odezwę wystosował również szwajcarski bank, Julius Baer,  który zarządza aktywami o łącznej wartości 390 mld USD na całym świecie.

Do akcji banków doszło po tym jak, bankowiec UBS z Singapuru, który jest menadżerem ds. relacji z klientami w szwajcarskim banku specjalizującym się w zarządzaniu majątkiem, w zeszłym tygodniu został poproszony o opóźnienie swojego wyjazdu z Pekinu i pozostanie w Chinach, aby spotkać się z urzędnikami władz lokalnych w tym tygodniu. Bankierowi nie odebrano paszportu. Nie ujawniono o kogo chodzi. 

Cel spotkania z chińskimi władzami nie jest jasny. UBS odmówił komentarza w tej sprawie. Niepewność doprowadziła jednak szwajcarski bank, a obecnie kilku jego rywali, do tego, by ich personel private banking uważnie rozważał wyjazdy do Chin.

Ich ostrzeżenia podkreślają ryzyko dla globalnych banków w dążeniu do tego, co jest prawdopodobnie największą szansą na świecie w branży zarządzania majątkiem.

Chiny są największym motorem napędowym rynku majątkowego w Azji, a jego liczna i rosnąca pula milionerów i miliarderów jest w ogromnej mierze dziełem rozwijającego się sektora technologicznego w kraju, co czyni z niego kluczowe pole bitwy dla globalnych banków.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu