Globalny biznes Lotto sprzedany za prawie 6 mld USD

opublikowano: 28-10-2021, 05:52

Amerykańskie Scientific Games sprzedało spółce powiązanej z kanadyjskim Brookfield Asset Management globalny biznes loterii Lotto za 5,8 mld USD.

Transakcję, która ma zostać zamknięta w drugim kwartale przyszłego roku, przeprowadzi Brookfield Business Partners. Dochodzi do niej po miesiącach spekulacji dotyczących sprzedaży przez spółkę z Las Vegas biznesu, który ma długoterminowe umowy z ok. 130 organizatorami loterii z ponad 50 krajów. Wywołało je w czerwcu samo Scientific Games informując, że rozważa sprzedaż biznesu loteryjnego i zakładów sportowych aby zmniejszyć zadłużenie. We ubiegłym miesiącu sprzedało zakłady sportowe za 1,2 mld USD.

Akcje Scientific Games drożały w handlu posesyjnym nawet o ponad 6 proc.

Brookfield jest jedną z największych na świecie firm zarządzających inwestycjami alternatywnymi. Ma aktywa warte ponad 625 mld USD i działa w ponad 30 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane