Gospodarka Singapuru skurczyła się mniej niż zakładano

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-11-2020, 10:59

PKB Singapuru spadł w III kw. 2020 r. znacznie mniej niż wcześniej szacowano. Władze tego azjatyckiego państwa-miasta oczekują, że gospodarka powróci do wzrostu w przyszłym roku, informuje Reuters.

Singapur
Singapur
fot. Bloomberg

Według wyliczeń ministerstwa handlu i przemysłu, PKB w okresie lipiec-wrzesień 2020 r. zmniejszył się o 5,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. Pierwotne wyliczenia wskazywały na spadek rzędu 7 proc. Odczyt jest jednak nieco słabszy niż zakładała mediana prognoz ekonomistów, kształtująca się na poziomie -5,4 proc.

Po ostatnich danych rząd oczekuje, że w całym 2020 r. PKB spadnie od 6 do 6,5 proc. Przed aktualizacją prognozy mówiły o spadku o 5 do 7 proc. Jeden z największych na świecie eksporterów wciąż mierzy się z największym w swojej historii załamaniem gospodarczym.

Prognoza na 2021 r. zakłada natomiast wzrost PKB w przedziale 4 do 6 proc.

W porównaniu z II kwartałem 2020 r. w okresie lipiec-wrzesień gospodarka Singapuru zwiększyła się o 9,2 proc. (w ujęciu sezonowo wyrównanym) wobec spadku o 13,2 proc. w okresie kwiecień-czerwiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane