Gowin: na najbliższym posiedzeniu Sejmu propozycje wsparcia m.in. dla gastronomii

  • PAP
opublikowano: 26-10-2020, 12:23

Propozycje wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami, np. gastronomii zostaną przedstawione i mam nadzieję przyjęte na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaczyna się we wtorek - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Gowin był pytany w programie "Rzecz o polityce" w rp.pl, kiedy znane będą propozycje dla branż, takich jak gastronomia, dotkniętych przez obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

Jarosław Gowin
fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

"Te propozycje zostaną przedstawione i mam nadzieję, że przyjęte już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaczyna się jutro. A zatem jutro rano wszystko będzie jasne" - przekazał wicepremier.

Podkreślił, że rząd jest w stałym kontakcie z przedstawicielami tych branż. "Siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie konsultować tych rozwiązań prawnych i skali pomocy finansowej ze wszystkimi zainteresowanymi, ale przynajmniej z reprezentatywnymi organizacjami biznesowymi" - powiedział Gowin.

Dodał, że jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, ale też polityk i obywatel jest "zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek dalszym obostrzeniom, jeśli chodzi o działalność gospodarczą".

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest zaplanowane na wtorek i środę.

W sobotę weszły w życie nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, dotyczą one m.in. lokali gastronomicznych, które mogą sprzedawać dania jedynie na wynos i dowóz. Zawieszona została też działalność sanatoriów. W transporcie publicznym i w sklepach obowiązują limity osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane