Grecja: Strajk z żądaniem wolnego za 1 maja

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-05-2005, 10:40

Turyści uwięzieni na lotniskach i w portach w całej Grecji to skutek środowego strajku powszechnego ogłoszonego w związku z żądaniem rekompensaty za wolny od pracy 1 maja, który w tym roku wypadł w niedzielę.

Turyści uwięzieni na lotniskach i w portach w całej Grecji to skutek środowego strajku powszechnego ogłoszonego w związku z żądaniem rekompensaty za wolny od pracy 1 maja, który w tym roku wypadł w niedzielę.

    W 24-godzinnym strajku uczestniczą pracownicy lotnisk, załogi promów morskich, urzędnicy sektora państwowego, pracownicy metra, kolei, transportu miejskiego.

    Linie lotnicze Olympic Airlines z powodu strajku odwołały 61 lotów. Dyrekcja lotniska w Atenach zapowiedziała, że na każdej linii odbędzie się tylko jeden lot.

    Rząd Grecji oświadczył, że 11 maja jest normalnym dniem roboczym. "Na wyzwanie rządu odpowiadamy udziałem w walce" - oświadczył szef Generalnej Konfederacji Pracowników Greckich Christos Polyzogopulos.

    Związki zawodowe zapowiedziały demonstracje w centrum Aten i innych dużych miast.

    Bezrobocie w Grecji wzrosło w czwartym kwartale 2004 roku do 10,4 proc. i jest jednym z najwyższych w krajach UE. Według przewidywań rządu, w tym roku wskaźnik ten może osiągnąć 12 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane