Gruszka: Wstępne ustalenia komisji śledczej ok. 10 stycznia

opublikowano: 04-01-2005, 12:28

Przewodniczący komisji śledczej ds. PKN Orlen Józef Gruszka (PSL) poinformował, że posłowie zajmą się podczas wtorkowego posiedzenia komisji m.in. wstępną informacją na temat zatrzymania w lutym 2002 r. przez UOP ówczesnego prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego. Zdaniem Gruszki, ok. 10 stycznia komisja będzie mogła przedstawić informację dotyczącą ustaleń w tej sprawie.

Wtorkowe posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen, które rozpoczęło się przed południem, jest zamknięte dla mediów.

Przed rozpoczęciem posiedzenia komisji wiceprzewodniczący Roman Giertych (LPR) powiedział, że chciałby, aby za dwa tygodnie, na zamkniętym posiedzeniu, przesłuchany został prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem, otwarte przesłuchanie Kwaśniewskiego powinno się odbyć na przełomie lutego i marca.

Inny członek komisji Konstanty Miodowicz (PO) przed przesłuchaniem prezydenta chciałby zamknąć wątek wiedeńskiego spotkania Jana Kulczyka z Władimirem Ałganowem, a do tego - jego zdaniem - niezbędne jest przesłuchanie Józefa Oleksego.

"Natomiast prezydent być może będzie koroną naszych działań i być może w marcu zaprosimy go na jedno z posiedzeń - powiedział Miodowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Gruszka: Wstępne ustalenia komisji śledczej ok. 10 stycznia