Grzegorz Kozłowski lubi elegancką prostotę

Aneta Królak
14-12-2001, 00:00

ocenia Jacek Utko*

W warszawskim kompleksie Mokotów Business Center niedawno otwarto kolejny biurowiec — Taurus. Cztery ostatnie piętra zajęła w nim firma SAP Polska. Dla klientów firmy dostępne są tylko trzy. Dziewiąte piętro zajmuje centrum szkoleniowe. Piętra jedenaste i dwunaste mieszczą sale konferencyjne, gdzie udogodnieniem są przesuwne ściany. Piętro dziesiąte potraktowano jako część wewnętrzną firmy. Jak przyznaje Grzegorz Kozłowski, on sam także stara się spotykać z gośćmi w jednej z sal konferencyjnych w tzw. części publicznej.

Prezes SAP informuje, że zagospodarowanie przestrzeni w biurze miało na celu ułatwienie pracy. Osobom, które potrzebują ciszy, zapewniono pokoje. Aby nie zatracić wrażenia otwartej przestrzeni, mają one ściany ze szkła. Niestety, tylko niektóre z wielkich szyb są matowe.

Nastawienie na wygodę pracowników jest elementem typowym dla całej firmy. W niemieckiej centrali w Waldorf koło Frankfurtu pracownicy mają także część rekreacyjną, m.in. z basenami i kortami tenisowymi. W warszawskim oddziale nie ma aż takich udogodnień, jednak pracownicy mają zaplecze z garderobami czy prysznicami.

Położenie nacisku na utrzymanie wrażenia otwartości nie zdominowało całkowicie podziału biura. Dyskretnie oddzielono pokoje menedżmentu, przy czym gabinet prezesa jest największy. Pokoje dyrektorów są znacznie mniejsze i... oszklone. W gabinecie prezesa, oprócz biurka, znajduje się też szklany stolik i zestaw wypoczynkowy z czarnej skóry. Jedynie fotel jest niebieski, z kompletu mebli, w które wyposażono biuro.

Jak zapewnia sam prezes, jego gabinet jest pozbawiony osobistych przedmiotów. Znaleźć tu można jedynie kilka pamiątkowych statuetek, w tym jedną związaną z żeglarstwem. SAP zajmuje się sponsorowaniem jachtingu. Wyrazem tych zainteresowań są także wiszące w gabinecie prezesa obrazy z żeglarskimi scenami.

* grafik, architekt, dyrektor artystyczny „Pulsu Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Grzegorz Kozłowski lubi elegancką prostotę