Haitong Bank radzi sprzedać akcje KGHM

opublikowano: 19-04-2018, 10:47
aktualizacja: 19-04-2018, 10:52

Krzysztof Kozieł, analityk Haitong Banku, w raporcie wydanym 18 kwietnia o godz. 8.10, rekomenduje sprzedaż akcji KGHM z ceną docelowa 79,30 zł.

Potencjał spadkowy wynika przede wszystkim z oczekiwanego spadku produkcji miedzi rafinowanej w KGHM Polska w pierwszym półroczu 2018 r. oraz niższych cen miedzi i srebra w krótkim terminie.

Zobacz także

Analityk Haitong Bank w pierwszym kwartale br. oczekuje niższego wolumenu produkcji miedzi rafinowanej w podmiocie dominującym o 20 tys. ton r/r (spadek o 15 proc.) z uwagi na budowę zapasu anod związanego z remontem Huty Miedzi Głogów II. Haitong Bank uważa, że wstrzymanie produkcji HMG II w drugim kwartale 2018 r. zmniejszy produkcję miedzi anodowej o 40 tys. ton r/r. Z kolei w czwartym kwartale tego roku analityk oczekuje wzrostu dostępnych mocy o 20 tys. ton w związku z niską bazą poprzedniego roku, która wynikała z miesięcznego postoju w HMG I. W całym 2018 r. wolumen produkcji miedzi z własnych i kupowanych koncentratów jest prognozowany na odpowiednio ok. 366 tys. ton i 148 tys. ton, wobec 380 tys. i 150-160 tys. ton szacowanych przez zarząd. 

Krzysztoft Kozieł zakłada również krótkoterminowych spadków cen metali w tym miedzi i srebra. W pierwszym kwartale 2018 r. średnia cena srebra denominowana w zł spadła o 20 proc. r/r.  Cena miedzi w zł w pierwszym kwartale tego roku nie ulega większym zmianom r/r, jednak w krótkim terminie analityk liczy na korektę związaną z nadpodażą katod na rynku globalnym. 

Zobacz także: Haitong Bank - zastrzeżenia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu