Hakerzy zaatakowali stronę internetową zachodniopomorskiej policji

pap
26-05-2013, 13:12

W niedzielę hakerzy zaatakowali stronę internetową zachodniopomorskiej policji – powiedziała PAP starszy aspirant Anna Gembala z biura prasowego zachodniopomorskiej policji. Policja zapewnia, że tajne informacje są bezpieczne.

Rano na policyjnej stronie zobaczyć można było na czarnym tle ciągi zielonych znaków, włączała się także głośna muzyka. Hakerzy umieścili także komunikat w języku angielskim, w którym podają się za Algierczyków – dodała Gembala.

Zdaniem Gembali, strona policji działa już normalnie. Informatycy z administratorem strony sprawdzają, jak doszło do hakerskiego ataku i kto jest za niego odpowiedzialny.

„Atak hakerów traktujemy, jako niesmaczny żart, za którym mogą stać młodzi ludzie” - powiedziała Gembala.

Gembala zapewniła, że tajne policyjne informacje były i są bezpieczne. „Na stronie zachodniopomorskiej policji nie ma dostępu do takich danych, są tam jedynie komunikaty, dane statystyczne czy informacje o działaniach profilaktycznych” - powiedziała Gembala.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pap

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hakerzy zaatakowali stronę internetową zachodniopomorskiej policji