Hefal idzie po 15 mln zł

GRA
opublikowano: 10-04-2008, 00:00

Producent sztucznych lodowisk, który w tym roku zamierza zarobić na czysto 2 mln zł, już wie, na co przeznaczy pieniądze z oferty publicznej.

Producent sztucznych lodowisk, który w tym roku zamierza zarobić na czysto 2 mln zł, już wie, na co przeznaczy pieniądze z oferty publicznej.

Z prospektu Hefal Serwis wynika, że spółka planuje pozyskać z rynku maksymalnie 14,9 mln zł. Tyle zdobędzie przy założeniu, że cena emisyjna wyniesie 45 zł (to górna granica widełek, dolna to 33 zł). Oprócz nowych akcji w sprzedaży znajdą się również stare papiery. Łączna wartość oferty może wynieść prawie 20 mln zł.

Najwięcej pieniędzy, bo 7 mln zł, Hefal przeznaczy na budowę lodowisk pod wynajem. Do 2009 r. zamierza wyprodukować ich 20. 1,5 mln zł pozwoli wybudować magazyn do przechowywania sztucznych lodowisk (w tej kwocie mieści się zakup działki w Wodzisławiu Śląskim). Hefal zamierza też rozwijać drugi segment działalności — ślusarkę aluminiową. Na przejęcia firm z tej branży lub z branży zabezpieczeń słonecznych przeznaczy 3,6 mln zł. 2,3 mln zł zasili kapitał obrotowy firmy.

W prospekcie nie ma jeszcze ostatecznych wyników finansowych za cały 2007 r. Szacunki mówią o 20,7 mln zł przychodów i 1,68 mln zł zysku netto.

— Biegli badają sprawozdania. Faktyczne wyniki są zgodne z oczekiwaniami — mówi Sonia Erbel, członek zarządu.

W kolejnych latach wyniki mają się poprawiać. Prognozy na ten rok mówią o 26,8 mln zł sprzedaży i 2,18 mln zł zysku netto. W 2009 r. ma być 28,2 mln zł i 2,69 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu