Hertz próbuje wyjść z upadłości

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 02-03-2021, 13:34

Do sądu w amerykańskim Wilmington (Delaware) trafił plan reorganizacyjny złożony przez Hertz Global Holding, jedną z największych firm świadczących usługę wynajmu samochodów, informuje Reuters.

Patrick T. Fallon/Bloomberg

Zgodnie z opracowaną strategią, ma dojść do poważnej zmiany właścicielskiej. W zrestrukturyzowaną spółkę mają zainwestować Knighthead Capital Management i Certares Opportunities. Kosztem około 4,2 mld USD mają nabyć do 100 proc. akcji zwykłych. Ostateczna kwota zaangażowania będzie zależała od udziału w finansowaniu dotychczasowych wierzycieli.

Posiadacze niezabezpieczonych obligacji Hertza otrzymają opcję wypłaty gotówki w wysokości 70 proc. wartości nominalnej ich inwestycji lub zamiany zadłużenia na nowe finansowanie. Po transakcji Hertz miałby około 2,2 mld USD płynności.

Hertz ogłosił stan upadłości 2 maju 2020 r. po tym jak doszło do gwałtownego załamania się jego finansów z powodu restrykcji wprowadzonych w związku z wybuchem pandemii koronawirusa.

Raport za czwarty kwartał 2020 r. pokazał 48 proc. spadek przychodów z 2,33 mld w analogicznym okresie 2019 r. do 1,2 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane