Hongkong: oglądanie mieszkań tylko dla milionerów

Marek Druś, money.cnn.com
opublikowano: 17-11-2017, 13:23
aktualizacja: 17-11-2017, 13:25

Aby tylko zobaczyć jak wyglądają mieszkania w luksusowym kompleksie w Hongkongu zainteresowana osoba musi wyłożyć 7 mln HKD, czyli prawie 1 mln USD.

To ostatni dowód szalonego wzrostu cen na najdroższym rynku nieruchomości świata, twierdzą eksperci. Od kryzysu 2009 roku ceny mieszkań wzrosły w Hongkongu o 170 proc. Nieruchomości drożały w zawrotnym tempie dzięki niskim stopom procentowym i pieniądzom płynącym z Chin kontynentalnych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Kompleks, który oferuje apartamenty z widokiem na Zatokę Wiktorii, został zbudowany przez Sun Hung Kai Properties, największego dewelopera w Hongkongu.

Wielki depozyt, który jest zwracany, pozwala obejrzeć jak wygląda 10 najbardziej luksusowych apartamentów w kompleksie Victoria Harbour. Mogą go składać jedynie zainteresowani kupnem co najmniej dwóch. Zainteresowani dostają 90 minut, ale i tak nie mają szansy zobaczenia prawdziwych apartamentów, ale ich kopie wykonane w innej części Hongkongu. Nawet jeśli zdecydują się na zakup muszą liczyć się z tym, że będą być może rywalizować z innymi zainteresowanymi. Sprzedawcy apartamentów, których powierzchnia wynosi od 111,5 do 148,6 metrów kwadratowych, odmówili ujawnienia ich ceny. Podobne nieruchomości sprzedawano w tym miesiącu po 66 mln HKD, czyli ok. 8,5 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Hongkong: oglądanie mieszkań tylko dla milionerów