HTL-Strefa blisko zarejestrowania spółki dystrybucyjnej w Niemczech

30-05-2007, 10:15

HTL-Strefa, producent narzędzi do pobierania krwi kapilarnej, jest bliski zarejestrowania w Niemczech spółki zależnej HTL-Strefa GmbH, wynika ze środowego komunikatu spółki. Według wcześniejszych zapowiedzi, niemiecka spółka ma być przyczółkiem spółki do prowadzenia działalności dystrybucyjnej w Europie.

"Zarząd HTL-Strefa SA informuje, że 29 maja 2007 roku otrzymał od instytucji prowadzącej niemiecki rejestr handlowy informację, iż nie ma przeszkód do rejestracji spółki zależnej HTL-Strefa GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. Ostatecznej rejestracji dokona niemiecka władza sądownicza, o czym zarząd poinformuje osobnym raportem" - podano w komunikacie.

"Zadaniem nowopowołanej Spółki jest marketing i sprzedaż produktów HTL-Strefa SA na terenie Niemiec i krajów niemieckojęzycznych, szczególnie w związku z wprowadzeniem nowych regulacji europejskich nakazujących używania bezpiecznych urządzeń medycznych - w tym nakłuwaczy bezpiecznych" - czytamy dalej.

Spółka podała też, że bezpośrednia działalność na rynku niemieckim jest prowadzona już od kilkunastu tygodni i objęła m.in. badania rynkowe, poszukiwanie dystrybutorów oraz nawiązywanie pierwszych kontaktów handlowych. Kapitał zakładowy HTL-STREFA GmbH wynosi 25 tysięcy euro.

W marcu dyrektor generalny HTL-Strefa Wojciech Wyszogrodzki zapowiadał, że w maju do grupy kapitałowej dołączy spółka dystrybucyjna w Niemczech. Stanie się ona przyczółkiem spółki do prowadzenia działalności dystrybucyjnej w Europie.

W 2006 r. Parlament Europejski wydał rezolucję zobowiązującą Komisję Europejską do nowelizacji dyrektywy 2000/54/WE z 18 września 2000 r. w sprawie ochrony pracowników przed ryzykiem związanym z narażeniem na działanie czynników biologicznych w miejscu pracy i rozszerzenie jej o kwestię ochrony przed przypadkowymi nakłuciami narzędziami medycznymi.

Oznacza to, że wszystkie placówki medyczne w UE będą miały obowiązek stosowania urządzeń medycznych, które chronią przed przypadkowymi nakłuciami, czyli m.in. lancetów i nakłuwaczy produkowanych przez HTL-Strefa.

Prawodawca niemiecki wprowadził tę regulację już w sierpniu 2006 roku, a w pełnej formie wejdzie ona w życie w sierpniu 2007 r.

Według szacunków spółki rynek europejski w związku z nowymi regulacjami niemal podwoi się w ciągu najbliższych czterech lat, a HTL-Strfa chce zagospodarować co najmniej 40% tego wzrostu. Plan spółki zakłada sprzedaż pod własną marką w Europie 150 mln nakłuwaczy w 2011 roku.

HTL Strefa miała 4,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2007 roku wobec 3,62 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 19,23 mln zł wobec 13,11 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w I kw. 2007 roku spółka miała 3,87 mln zł zysku netto wobec 3,69 mln zł zysku rok wcześniej. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / HTL-Strefa blisko zarejestrowania spółki dystrybucyjnej w Niemczech