Hyland urośnie do 120 osób

opublikowano: 10-03-2021, 20:00

Amerykańska spółka IT zatrudnia w Katowicach szybciej od planów, chociaż rekrutuje i przyjmuje do pracy zdalnie.

Hyland, dostawca oprogramowania z USA, otworzył w ubiegłym roku przed wakacjami centrum B+R w Katowicach, pierwsze w Europie Środkowej i Wschodniej. Niedawno podpisał umowę na rządowy grant na wsparcie inwestycji, w którym zobowiązał się do zatrudnienia do końca 2022 r. 78 pracowników. Urośnie jednak szybciej. Firma, która obecnie zatrudnia w Katowicach 40 osób, w tym roku zamierza potroić tę liczbę. W ubiegłym roku rekrutacja i on-boarding odbyły się zdalnie.

Zatrudnieni w centrum R&D Hyland programiści pracują nad doskonaleniem flagowych produktów firmy związanych z technologią chmurową.

Katowice zostały wybrane spośród sześciu polskich miast.

- Na decyzję o inwestycji w Polsce wpływ miały czynniki gospodarcze, geopolityczne, stabilność ekonomiczna oraz dostępność wysokiej klasy specjalistów IT – mówi David Luzier, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Hylandzie.

1 proc. ma znaczenie
1 proc. ma znaczenie
David Luzier, wicperezes Hylandu ds. B+R, twierdzi, że zatrudniające 40 osób katowickie centrum odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu możliwości badawczo-rozwojowych firmy, która ma 4 tys. pracowników.

Hyland zatrudnia 4 tys. specjalistów w kilkunastu biurach na świecie, m.in. w Londynie, Sao Paulo i Tokio.

W ramach rządowego grantu otrzyma w trzy lata 1,1 mln zł: w tym roku 464,6 tys. zł, w przyszłym prawie 389,7 tys. zł, a w 2023 r. – ponad 314,7 tys. zł. Spółka ma w tym czasie zainwestować 1,6 mln zł. Dwuletnie koszty zatrudnienia pracowników sięgną natomiast niemal 28,2 mln zł. Miesięczne wynagrodzenie brutto (z wyłączeniem członków zarządu) ma wynosić co najmniej 165 proc. średniej w powiecie. Na szkolenia pracowników spółka wyda 46,8 tys. zł, a na stypendia i kształcenie dualne – 175,3 tys. zł. Co najmniej 95 proc. przychodów spółki będzie generowane z eksportu usług.

W Katowicach i miastach skupionych w Górnośląskim Związku Metropolitalnym w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pracuje 25,8 tys. osób – wynika z danych branżowego związku ABSL. Więcej zatrudnionych mają Kraków – 77,7 tys., Warszawa – 64 tys., Wrocław – 51,9 tys., Trójmiasto – 27,9 tys. i Łódź – 25,9 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane