IBM może obniżyć wyniki w II półroczu a niemiecki SAP pozostaje optymistą

Reuters
20-07-2001, 00:00

IBM może obniżyć wyniki w II półroczu a niemiecki SAP pozostaje optymistą

W drugim kwartale zysk netto IBM, największego producenta komputerów na świecie, wyniósł 2,0 mld USD (8,5 mld zł) wobec 1,9 mld USD w ubiegłym roku. Natomiast przychody ze sprzedaży w okresie kwiecień--czerwiec sięgnęły 21,6 mld USD (91,8 mld zł) i były takie same jak rok wcześniej. Jednak zdaniem Johna Joyce'a, dyrektora finansowego koncernu, zysk może zmniejszyć się nawet o 8 proc. Spółka ocenia również, że z powodu silnego kursu dolara przychody w trzecim kwartale mogą spaść o blisko 5 proc., a w czwartym o 3-4 proc.

W drugim kwartale zysk netto niemieckiego SAP, największego producenta oprogramowania w Europie, wzrósł o 78 proc. do 206 mln EUR (766,3 mln zł). Trzeci raz z rzędu wyniki były lepsze od prognoz analityków. Koncern przedstawił również bardzo optymistyczne prognozy na resztę roku. Spółka spodziewa się, że jej przychody ze sprzedaży wzrosną o ponad 20 proc. SAP potwierdził również wcześniejsze założenia finansowe, zgodnie z którymi wzrost sprzedaży po pierwszych dziewięciu miesiącach roku wyniesie 23 proc. Po publikacji wyników akcje spółki wzrosły do 150 EUR (558 zł) ze 142,95 EUR (531 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / IBM może obniżyć wyniki w II półroczu a niemiecki SAP pozostaje optymistą