IDM obniżył wycenę Emeprii Holding

Kamil Zatoński
18-07-2008, 10:16

W raporcie z 10 lipca analitycy biura podtrzymali długoterminową rekomendację „trzymaj”, ale jednocześnie obniżyli dwunastomiesięczną cenę docelową do 132,8 ze 149 zł.

O godz. 9.34 papiery Emperii wyceniano na 89 zł, po wzroście o 1,1 proc.

„Obniżenie wyceny jest konsekwencją zmniejszenia prognoz wyników dla spółki (z powodu wyższych, niż wcześniej zakładano kosztów restrukturyzacji i niższych oczekiwanych pozytywnych efektów ekspansji) oraz podwyższenia wartości stopy wolnej od ryzyka” – napisano w raporcie.

IDM szacuje, że w 2008 r. przychody spółki wzrosną o 33 proc. do 5,96 mld zł, EBITDA zwiększy się o 16 proc. do 203,8 mln zł, a zysk netto na akcję wzrośnie z 5,22 do 6,98 zł (C/Z = 12,7).

„Porównanie do zagranicznych spółek implikuje wycenę spółki na poziomie 106 zł na akcję, tj. mniej, niż wynika z wyceny DCF. Emperia notowana jest z 9 proc. premią do porównywalnych firm, co naszym zdaniem jest w pełni uzasadnione lepszymi perspektywami wzrostu polskiego rynku i - dodatkowo – aktywnością przedsiębiorstwa w obszarze fuzji i przejęć” – napisali Sylwia Jaśkiewicz i Jakub Viscardi, autorzy raportu.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / IDM obniżył wycenę Emeprii Holding