Indie wycofały się z karania za fake newsy

DI, PAP
opublikowano: 04-04-2018, 22:00

Narendra Modi, premier Indii, nakazał wycofanie rozporządzenia, w którym władze odmawiały dostępu do informacji rządowych dziennikarzom rozpowszechniającym fake newsy.

Narendra Modi, premier Indii, nakazał wycofanie rozporządzenia, w którym władze odmawiały dostępu do informacji rządowych dziennikarzom rozpowszechniającym fake newsy. Ministerstwo Informacji i Środków Przekazu Indii wydało krótkie oświadczenie o tym, że wycofuje komunikat prasowy, w którym ogłoszono nowe wytyczne odnoszące się do fake newsów, nie podając przyczyny zmiany decyzji, która nastąpiła niespełna dobę po ogłoszeniu nowych regulacji. Wycofanie się rządu z planów karania za fake newsy z zadowoleniem przyjęły organizacje medialne, ale ostrzegły władze przed próbą kontrolowania mediów.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

— Rząd nie ma uprawnień do kontrolowania prasy — oświadczył Gautam Lahiri, prezes Indyjskiego Klubu Prasowego, dodając, że przedstawiciele mediów również są zaniepokojeni rosnącą skalą publikowania i rozpowszechniania fałszywych informacji, ale „właściwą platformą do rozpatrywania skarg w tej sprawie jest Rada Prasowa”.

Próbę cofnięcia akredytacji dziennikarzom rozpowszechniającym fake newsy krytycy natychmiast nazwali atakiem na wolność prasy w uchodzących za największą demokrację świata Indiach.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Indie wycofały się z karania za fake newsy