ING: waluty CEE będą lepsze niż reszty emerging markets

opublikowano: 09-11-2016, 09:11

Analitycy ING oczekują, że po wyborach w USA waluty krajów Europy Środkowej i Wschodniej wypadną lepiej niż pozostałych rynków wschodzących.

Ich zdaniem wynikać to będzie z powiązania z siłą euro, relatywnie mniejszego ryzyka oraz mniejszego znaczenia wielu postulatów Donalda Trumpa dla regionu, słabiej powiązanego handlowo z USA niż kraje azjatyckie czy Ameryki Łacińskiego. 

Według ING, w szczególności złoty i forint mogą tracić do euro, dlatego eksperci zalecają zajęcie krótkiej pozycji na obu walutach.  Prognozują testowanie poziomu 4,40 zł przez kurs EUR/PLN.

- Początkowo nie spodziewamy się jednak dużej wyprzedaży, chyba że otrzymamy jaśniejszy obraz polityki Trumpa - dodają analitycy. 

Rano, na niepłynnym rynku, złoty tracił do euro i franka, zyskiwał do dolara, ale po godz. 9 sytuacja zaczęła powoli wracać do punktu wyjścia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ING: waluty CEE będą lepsze niż reszty emerging markets