Inkluzywna rekrutacja – wyróżnienie – FM Logistic

  • DI
opublikowano: 14-02-2023, 11:35
aktualizacja: 14-02-2023, 11:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rekrutacja 160 pracowników przez firmę logistyczną wchodzącą na konkurencyjny rynek, było poważnym wyzwaniem. Do kampanii przystąpiono pod silną presją biznesu i terminu startu przedsiębiorstwa. Grupą docelową byli operatorzy wózków widłowych i pracownicy magazynowi czyli osoby żyjące w społecznościach lokalnych, niezbyt wierzące reklamom, raczej ufające opinii znajomych. To target, któremu szczególnie zależy na stabilności zatrudnienia.

Wspieranie różnorodności: Magdalena Dawiec oraz Dawid Strzyżak z FM Logistic odebrali wyróżnienie w kategorii Inkluzywna rekrutacja. Dyplom wręczył Adam Maron z Grupy OLX.
Wspieranie różnorodności: Magdalena Dawiec oraz Dawid Strzyżak z FM Logistic odebrali wyróżnienie w kategorii Inkluzywna rekrutacja. Dyplom wręczył Adam Maron z Grupy OLX.
MAREK WISNIEWSKI

Obszar inkluzywności i różnorodności ma dla nas w organizacji bardzo istotne znaczenie. Dzięki przełamującej stereotypy kampanii rekrutacyjnej udało nam się uruchomić nową platformę logistyczną w Głogowie, gdzie zatrudniliśmy 150 osób, z czego ponad 65 proc. stanowiły kobiety.

Dawid Strzyżak
menedżer rekrutacji i EB, Europa Centralna, FM Logistic

Kampanię oparto na EVP firmy, dobrze przemyślanej strategii i ambasadorach czyli pracownikach z innych lokalizacji. Postawiono na emocje (z realnymi pracownikami można się utożsamiać) i wiarygodność (o ofercie mówili pracownicy, czyli ci, którzy sami z niej korzystają). Hasło kampanii „Tak pracują #Zawodowcy”.

Komunikat o ofercie pracy trafił do mediów lokalnych i branżowych, publikowano wywiady z ambasadorami kampanii. Wykorzystano także sieci reklamowe Google, Facebooka i OLX. Reklamę zewnętrzną umieszczono na billboardach w Głogowie i w bankomatach. Nie dało się uniknąć kontaktu z informacją.

Strona www.FMglogow.pl, zawierająca informacje o powstającym w Głogowie centrum logistycznym i ofercie pracy, była agregatorem ruchu z wszystkich kanałów wykorzystanych w kampanii, umożliwiając śledzenie i optymalizację ruchu i konwersji. Przygotowana została w dwóch językach – polskim i ukraińskim.

Innowacyjnym elementem kampanii było zupełnie nowe myślenie o kobietach w branży logistycznej. Uczyniono je kluczowymi odbiorcami kampanii. Pokazano operatorki wózków widłowych, które opowiadały o swoich początkach i wyzwaniach z jakimi się mierzą (stereotyp męskiej pracy związanej z wysiłkiem fizycznym). Emitowano je w mediach i kanałach social mediowych firmy.

Przygotowano także kreacje adresowane wyłącznie do kobiet i w ten sposób targetowano reklamy.

Rezultat kampanii? Zatrudniono komplet pracowników, a większość osób zatrudnionych w Głogowie to kobiety.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane