Inwestorzy nie przejęli się doniesieniami z Korei Północnej

opublikowano: 29-11-2017, 07:02
aktualizacja: 29-11-2017, 07:03

Ogłoszenie przez Koreę Północną stworzenia własnych sił jądrowych po kolejnej udanej próbie rakiety balistycznej nie spowodowało wyraźnej negatywnej reakcji na rynkach.

Główny indeks giełdy południowokoreańskiej, Kospi, rozpoczął sesję niewielkim wzrostem. Obecnie jego wartość spada o mniej niż 0,1 proc. Niewiele zmieniały się także notowania wona wobec dolara. Równie niewielkie zmiany notowały rentowności benchmarkowych obligacji Korei Południowej. 

- Inwestorzy oczekiwali, że Korea Północna będzie kontynuować próby z rakietami. Poza tym, niektórzy uczestnicy rynku już pozbyli się akcji w ostatnim czasie – skomentował Paul Kim, szef inwestycji w Eastspring Investments z Seulu.

Podkreślił, że dla rynku ważna będzie odpowiedź USA, a reakcja amerykańskich rynków akcji nie była wyraźna, podobnie skromna jest reakcja Waszyngtonu.

- Spojrzenie na aktywa-bezpieczne przystanie, jak złoto, pokazuje, że umiarkowane obawy zostały już uwzględnione w cenach po wcześniejszych doniesieniach o przygotowaniach do wystrzelenia rakiety – zwraca uwagę Jingyi Pan, strateg z IG Asia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane