Islandia: domniemany szef złodziei 600 „koparek” kryptowalut uciekł do Szwecji

opublikowano: 18-04-2018, 14:20
aktualizacja: 18-04-2018, 14:23

Mężczyzna podejrzewany o to, że był „głową” kradzieży kilkuset „koparek” kryptowalut uciekł z więzienia w Islandii. Poleciał do Szwecji tym samym samolotem co premier Islandii.

Islandzka policja poinformowała, że Sindri Thor Stefansson uciekł przez okno z więzienia, a następnie udał się do portu lotniczego Keflavik, z którego odleciał do Szwecji.

Stefansson to jedna z 11 osób aresztowanych w związku z podejrzeniem udziału w dokonanych w grudniu i styczniu kradzieżach łącznie kilkuset komputerów wykorzystywanych do „wykopywania”, czyli tworzenia jednostek kryptowalut. Skradziony sprzęt, którego wciąż nie znaleziono, miał wartość ok. 2 mln USD, nie licząc potencjalnego zysku z uzyskanych dzięki niemu kryptowalut.

Islandzka policja poinformowała szwedzką o tym, że Stefansson może być na jej terenie.

Pasażer samolotu, którym Stefansson poleciał do Szwecji powiedział mediom, że na pokładzie była także premier Katrin Jakobsdottir, lecąca do Sztokholmu na spotkanie z premierem Indii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu