Japończycy zbudują w Arabii Saudyjskiej największy park solarny na świecie

opublikowano: 28-03-2018, 09:54

Arabia Saudyjska podpisała z japońskim SoftBank Group list intencyjny w sprawie realizacji za 200 mld USD projektu elektrowni solarnej.

Elektrownia o mocy 200 GW, która miałaby powstać w Arabii Saudyjskiej, byłaby 100-krotnie większa niż następna na świecie, której realizacja jest rozważana.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- To wielki krok w historii ludzkości – ogłosił książę koronny Mohammed ibn Salman podczas uroczystości podpisania listu. – To wielki i ryzykowny projekt, ale mamy nadzieję na sukces – dodał.

Masayoshi Son, założyciel SoftBank Group uważa, że realizacja projektu pozwoli stworzyć nawet 100 tys. miejsc pracy i pozwoli zmniejszyć koszt energii w Arabii Saudyjskiej o 40 mld USD. Elektrownia ma osiągnąć maksymalną moc do 2030 roku.  

- Królestwo ma świetne nasłonecznienie, wiele dostępnej ziemi i wspaniałych inżynierów oraz pracowników, ale co najważniejsze, najlepszą i najwspanialszą wizję – powiedział Son.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu