Jeśli prezydent nie podpisze wniosku - weźmie odpowiedzialność za ewakuację wojska

DI, PAP
16-12-2007, 11:52

Premier Donald Tusk powiedział w niedzielę w TVN24, że jeśli prezydent Lech Kaczyński nie podpisze wniosku rządu o  przedłużenie polskiej misji w Iraku do października 2008 r., to "weźmie na  siebie odpowiedzialność za ewakuację" polskich wojsk.

Tusk zapowiedział, że Rada Ministrów zajmie się wnioskiem w sprawie obecności polskich wojsk w Iraku we wtorek. Na to posiedzenie, dodał premier, jest zaproszony przedstawiciel Kancelarii Prezydenta. Prezydent, jak mówił w niedzielę minister w jego kancelarii Michał Kamiński, nie godzi się na proponowany przez rząd termin zakończenia polskiej misji; według prezydenta powinna ona trwać dłużej.

Szef rządu dodał, że "wyklucza taką możliwość", że prezydent nie podpisze wniosku w sprawie Iraku. Dodał, że świadczyłoby to o tym, iż "prezydent zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie". Zastrzegł, że wniosek ws. Iraku, to "nie jest pułapka z jego strony". Premier podkreślił, że gdyby prezydent nie podpisał wniosku, oznaczałoby to zakończenie polskiej misji 31 grudnia tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jeśli prezydent nie podpisze wniosku - weźmie odpowiedzialność za ewakuację wojska