Jest trzeci chętny na PCM

opublikowano: 20-02-2019, 16:14

Po PKO Leasing i Hitachi wezwanie ogłosił fundusz Pollen Street Capital, podbijając stawkę do 20 zł za akcję.

Drobni akcjonariusze Prime Car Management (PCM) mogą dostać zawrotów głowy, bo na ich akcje apetyt mają już trzej silni inwestorzy. Najpierw wezwanie na walory spółki, za której walory jeszcze jesienią płacono na giełdzie mniej niż 10 zł, ogłosiło PKO Leasing z grupy PKO BP, dające 11,38 zł za akcję. Potem do gry weszło branżowe Hitachi Capital, które zaoferowało 12,09 zł, a następnie  podbiło stawkę do 18,05 zł.

Zapisy w obu tych wezwaniach kończyły się w najbliższych dniach - i właśnie ten moment na przedstawienie swojej oferty wybrał londyński fundusz Pollen Street Capital.

W środę po południu fundusz wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji PCM, oferując 20 zł za walor. 

Przyjmowanie zapisów w tym wezwaniu ma się zacząć 13 marca i potrwać do 15 kwietnia. 

Pollen Street Capital, który ogłosił wezwanie, to istniejąca od 2013 r. i zarejestrowana w Londynie firma, zajmująca się zarządzaniem aktywami oraz inwestycjami w sektor usług finansowych i biznesowych. Obecnie aktywa, którymi zarządza, są warte ponad 2,7 mld GBP. W portfolio funduszu znaleźć można firmy ubezpieczeniowe, pożyczkowe i niewielki bank - to głównie firmy, działające na rynku brytyjskim.

Po informacji o nowym wezwaniu w końcówce środowej sesji kurs PCM poszedł w górę - o godzinie 16:20 za akcje płacono 19,5 zł, o 7,7 proc. więcej niż dzień wcześniej.

Więcej jutro w Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane