JP Morgan: przeważajcie Polskę, Rosję i Grecję

Eksperci amerykańskiego banku JP Morgan zachęcają inwestorów do przeważania w portfelu akcji spółek z Polski, Rosji i Grecji.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Barron's pisze, ze po spotkaniu z ponad 100. klientami JP Morgan zauważył, że nie podzielają oni jego entuzjazmu co do perspektyw rynków wschodzących.

- Nie spotkaliśmy żadnego globalnego inwestora który by potwierdził (przyznał się?) do przeważania rynków wschodzących – napisał w raporcie JP Morgan.

Tymczasem bank utrzymuje, że inwestorzy powinni przeważać w portfelu akcje spółek z Polski, Rosji i Grecji. Zaleca neutralność wobec akcji spółek z Turcji i niedoważanie akcji spółek z RPA oraz regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Bank zastrzega, że jego „bycze” nastawienie co do rynków wschodzących zależy od wzrostu zysków na akcję spółek z tego obszaru w 2015 roku. To wymaga przyspieszenia wzrostu PKB w drugiej połowie 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, barrons.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / JP Morgan: przeważajcie Polskę, Rosję i Grecję