Jurek: głosowanie nad budżetem 24 stycznia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 18:03

Marszałek Sejmu Marek Jurek poinformował, że nie było jednolitego stanowiska Konwentu Seniorów w sprawie terminu głosowania nad budżetem, więc podjął decyzję "o pozostaniu w dotychczasowym kalendarzu". Oznacza to, że głosowanie odbędzie się 24 stycznia, a nie w piątek.

Marszałek Sejmu Marek Jurek poinformował, że nie było jednolitego stanowiska Konwentu Seniorów w sprawie terminu głosowania nad budżetem, więc podjął decyzję "o pozostaniu w dotychczasowym kalendarzu". Oznacza to, że głosowanie odbędzie się 24 stycznia, a nie w piątek.

     Kluby PO, SLD i LPR chciały by Sejm zajął się budżetem  jeszcze w piątek lub sobotę.  

    Zdaniem Jurka, wcześniejsze głosowanie nad budżetem byłoby "konkurencją dla prac, które podjął prezydent Lech Kaczyński, konsultacji z ugrupowaniami parlamentarnymi". To, jak podkreślił, "nie byłoby rzeczą dobrą".

    Jak dodał, ma zapewnienie prezydenta, że ten nie skorzysta z możliwości rozwiązania parlamentu z "powodów kalendarzowych".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane