„JWC nie jest już niedowartościowany na tle branży”

KZ
opublikowano: 12-06-2009, 09:35

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 4 czerwca obniżyli z „akumuluj” do „redukuj” rekomendację dla akcji JW. Construction. Wyceniają je na 10,30 zł.

„Uważamy, że J.W. Construction nie jest już niedowartościowany na tle branży” – napisano w uzasadnieniu rekomendacji.

Maciej Stokłosa, autora raportu, przewiduje, że w najbliższych miesiącach negatywną wiadomością może być potencjalnie duża skala wycofań klientów, którzy podpisali umowę przedwstępną nabycia lokalu w projekcie Górczewska Park (wysoka cena za m2, system sprzedaży 10/90).

„Oddania mieszkań w projekcie rozpoczną się w lipcu. Nie wykluczamy, że spółka zdecyduje się na obniżki cen, aby nie tracić przedsprzedaży” – uważa Maciej Stokłosa.

„Zwracamy uwagę, że udział gruntów w wartości J.W. Construction jest najmniejszy na tle analizowanych przez nas deweloperów, w efekcie, ewentualna rewizja w górę prognozy spadku cen mieszkań w największym stopniu wpłynęłaby na wycenę akcji spółki” – dodaje analityk DI BRE.

„Ze względu na przekroczenie wyznaczonej przez nas ceny docelowej, potencjalne słabsze wiadomości z rynku deweloperskiego (sezonowy spadek przedsprzedaży, a następnie obniżki cen) oraz nadal wysoki poziom zadłużenia krótkoterminowego, obniżamy rekomendację do redukuj” – czytamy w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / „JWC nie jest już niedowartościowany na tle branży”