Kara dla zagranicznego funduszu inwestycyjnego za naruszenie prawa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2006, 19:05

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nałożyła na fundusz Torrus Funds SICAV (Luksemburg) karę pieniężną w maksymalnej wysokości 500 tysięcy złotych za naruszenie przepisów prawa i zasad uczciwego obrotu - poinformowała KPWiG we wtorkowym komunikacie.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nałożyła na fundusz Torrus Funds SICAV (Luksemburg) karę pieniężną w maksymalnej wysokości 500 tysięcy złotych za naruszenie przepisów prawa i zasad uczciwego obrotu - poinformowała KPWiG we wtorkowym komunikacie.

    Nieprawidłowości polegały głównie na zbywaniu na terenie RP tytułów uczestnictwa funduszu za pośrednictwem podmiotu, który nie posiadał na to zezwolenia KPWiG (WGI Financial sp. z oo).

    Zdaniem Komisji fundusz nie dołożył należytej staranności i przed rozpoczęciem dystrybucji nie sprawdził, czy dystrybutor tytułów uczestnictwa posiada stosowne zezwolenie KPWiG. "Podobne błędy proceduralne mogą stanowić zagrożenie dla interesu inwestorów i będą w przyszłości przez Komisję surowo karane" - poinformowała Komisja.

    Od decyzji Komisji nie przysługuje odwołanie, natomiast stronie przysługuje prawo do złożenia do KPWiG w ciągu 14 dni od daty doręczenia decyzji wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane