KE wzywa Polskę do wprowadzenia przepisów ws. zapobiegania wypadkom przemysłowym

ISBNews
opublikowano: 28-04-2016, 14:11

Komisja Europejska wzywa Niemcy i Polskę do pilnego przesłania informacji na temat sposobu wprowadzenia do ich przepisów krajowych dyrektywy Seveso III (dyrektywa 2012/18/UE), podała Komisja. Obowiązku tego należało dopełnić do 31 maja 2015 r.

Dyrektywa ta oraz poprzedzające ją dyrektywy Seveso I i II mają na celu zapobieganie poważnym awariom z udziałem substancji niebezpiecznych oraz ograniczanie ich skutków dla obywateli i środowiska.

"W dyrektywie Seveso III, która weszła w życie w dniu 1 czerwca 2015 r., uwzględniono szereg zmian w przepisach unijnych, w tym zmiany dotyczące klasyfikacji substancji chemicznych oraz poszerzenia praw obywateli do dostępu do informacji i wymiaru sprawiedliwości. Jako że Niemcy i Polska nie dotrzymały pierwotnego terminu, w dniu 22 lipca 2015 r. Komisja przesłała im wezwanie do usunięcia uchybienia. Komisja przesyła obecnie do tych państw uzasadnione opinie" - czytamy w komunikacie.

Jeżeli Niemcy i Polska nie podejmą działań w ciągu dwóch miesięcy, sprawy przeciw nim mogą zostać skierowane do Trybunału Sprawiedliwości UE, podkreślono w materiale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane