Czytasz dzięki

Kino Polska: Stopklatka TV będzie gotowa do pierwszej emisji w lutym 2014 r.

ISBNews
opublikowano: 19-12-2013, 15:37

Kino Polska spodziewa się, że Stopklatka TV będzie gotowa do pierwszej emisji już w lutym 2014 r., zapowiedział członek zarządu Kino Polska TV i prezes Stopklatka Bogusław Kisielewski.

"Jesteśmy gotowi na uruchomienie Stopklatka TV na początku 2014 r. W związku z tym, że kanał jest już prawie gotowy, od lutego moglibyśmy już zacząć wypracowywać przychody, wynikające z rozpoczęcia nadawania na multipleksie. Rozpoczęliśmy już rozmowy z potencjalnymi reklamodawcami odnośnie sprzedaży czasu reklamowego w tym okresie" - powiedział Kisielewski, cytowany w komunikacie.

Grupa Kapitałowa Kino Polska TV ocenia, że przyszły rok będzie dla niej przełomowy.

Stopklatka TV, zgodnie z warunkami koncesyjnymi, ma rozpocząć nadawanie na cyfrowym multipleksie nie później niż 28 kwietnia 2014 r. Jak przyznaje zarząd Kino Polska TV, stacja będzie gotowa do pierwszej emisji już w lutym przyszłego roku.

20 grudnia br. mija dekada, od kiedy Telewizja Kino Polska wyemitowała swój pierwszy program. Wokół stacji powstała grupa kapitałowa z bogatym portfolio biznesowym, której wartość giełdowa osiągnęła na jesieni ponad 400 mln zł, a w całym 2013 r. podwoiła się.

W ostatnim miesiącu br. zaczęła obowiązywać koncesja dla Grupy Kino Polska TV na nadawanie jej flagowego kanału telewizyjnego przez kolejne 10 lat, Grupa Kapitałowa przejęła również za prawie 114 mln zł 100% udziałów w spółce Filmbox International Ltd. Kluczowym projektem Grupy Kapitałowej Kino Polska TV, otwierającym drugą dekadę jej działalności, jest Stopklatka TV, pierwsza bezpłatna polska stacja filmowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane