KNF nałożyła 1,8 mln zł kary na dom maklerski

opublikowano: 29-09-2020, 17:22

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 1,8 mln zł kary na Prime Selection Dom Maklerski.

Kara to konsekwencja świadczenie usługi oferowania instrumentów finansowych w sposób naruszający obowiązek działania w sposób rzetelny i profesjonalny, poprzez udział w organizacji procesu oferowania certyfikatów inwestycyjnych serii C, D, E i F funduszu GetBack Windykacji NSFIZ. Brokera współpracował w tym zakresie z innym podmiotem, który nie posiadał uprawnień do świadczenia usługi oferowania instrumentów finansowych.

Siedziba KNF
fot. Andrzej Hulimka/Forum

„Podmiot trzeci dokonywał wyboru potencjalnych inwestorów spośród swoich klientów, zachęcał do inwestycji, przedstawiał propozycje nabycia tych instrumentów finansowych oraz przyjmował na nie zapisy. (…)  W konsekwencji Dom Maklerski stracił kontrolę nad procesem, a równocześnie osiągał przychody z tego tytułu” – ustaliła KNF.

Udział podmiotu trzeciego w ofercie na rzecz funduszu miał pozostać nieformalny z powodu braku uprawnień podmiotu do świadczenia takich usług.

Maksymalny wymiar kary wynosił 1,92 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane