KNUiFE nie zgodziła się na połączenie PTE PZU z PTE Skarbiec-Emerytura

Internet Securities
opublikowano: 21-07-2006, 09:48

Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) nie wyraziła zgody na połączenie PTE PZU z PTE Skarbiec-Emerytura. Komisja utrzymała także w mocy zaskarżoną decyzję umarzającą postępowanie w sprawie wniosku Winterthur PTE o udzielenie zezwolenie na przejęcie zarządzania OFE DOM przez to towarzystwo.

Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) nie wyraziła zgody na połączenie PTE PZU z PTE Skarbiec-Emerytura. Komisja utrzymała także w mocy zaskarżoną decyzję umarzającą postępowanie w sprawie wniosku Winterthur PTE o udzielenie zezwolenie na przejęcie zarządzania OFE DOM przez to towarzystwo.

„Komisja podjęła decyzję umarzającą postępowanie w sprawie wniosku o udzielenie zezwolenia na połączenie Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU SA i Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Skarbiec-Emerytura SA” – podała komisja w komunikacie.

W końcu listopada BRE Bank i PZU zawarły umowę o połączeniu PTE Skarbiec-Emerytura i PTE PZU. Maksymalna cena transakcji została przez strony ustalona na poziomie 365 mln zł, a minimalna na 315 mln zł. Połączenie towarzystw miało odbyć się w drodze przejęcia majątku PTE Skarbiec-Emerytura przez PTE PZU.

W lutym tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na połączenie PTE Skarbiec-Emerytura i PTE PZU. Do połączenia spółek wymagana była jeszcze zgoda KNUiFE.

BRE Bank, do którego należy PTE Skarbiec-Emerytura, może teraz zwrócić się o ponowne rozpatrzenie wniosku, a potem zaskarżyć decyzję do sądu lub zrezygnować ze sprzedaży PTE akurat temu inwestorowi i poszukać innego kupca.

KNUiFE podtrzymała także swoją decyzję z 17 maja i wydała decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia zarządzania Otwartym Funduszem Emerytalnym Dom przez Winterthur Powszechne Towarzystwo Emerytalne.

Wniosek o ponowne rozpatrzenie wniosku o przejęcie zarządzania OFE Dom przez Winterthur PTE towarzystwo złożyło na początku czerwca.

Winterthur PTE podpisało umowę przejęcia zarządzania OFE Dom we wrześniu 2005 roku. Warunkiem realizacji transakcji o wartości 135 mln zł było uzyskanie zgody KNUiFE oraz prezesa UOKiK. Zgodę od tego drugiego urzędu spółka uzyskała pod koniec ubiegłego roku.

Komisja wyraziła także zgodę na powołanie Krzysztofa Kudelskiego na stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNUiFE nie zgodziła się na połączenie PTE PZU z PTE Skarbiec-Emerytura