Kolejny dzień nerwów na Wall Street

opublikowano: 14-03-2018, 21:11
aktualizacja: 14-03-2018, 21:14

Podobnie jak dzień wcześniej również środowa sesja należała do nerwowych i stała pod znakiem sporej zmienności. Indeksy poddawały się falowaniu, choć w przypadku wskaźnika największych blue chipów spędził on zdecydowaną większość dnia pod kreską. Lepiej było w przypadku S&P500 i Nasdaq, które momentami flirtowały z zielonymi odcieniami.

Na nastrojach panujących na Wall Street  cieniem kładły się obawy związane z wojną handlową z Chinami po tym jak prezydent Donald Trump próbuje nałożyć nowe stawki celne.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów miały też dane makro, których spora dawka została opublikowana w środę. Rozczarował odczyt dotyczący sprzedaży detalicznej. W lutym zmniejszyła się ona o 0,1 proc. podczas gdy ekonomiści oczekiwali wyniku na poziomie +0,3 proc. 

Z kolei z prognozami pokryło się oszacowanie indeksu cen produkcji sprzedanej, w minionym miesiącu wskaźnik PPI wzrósł o 0,2 proc. a w ujęciu rocznym o 2,8 proc. 

Natomiast zapasy niesprzedanych towarów w styczniu odnotowały 0,6 proc. dynamikę przebijając medianę prognoz na poziomie 0,5 proc.

Warto wspomnieć o przecenie walorów Qualcomm. To rezultat rezygnacji z oferty przejęcia złozonej przez Broadcom, Po przeciwnej stronie rynku znalazły się natomiast walory Ford Motor. Drugi pod względem wielkości producent samochodów w Stanach Zjednoczonych drożał momentami o ponad 3,5 proc. po tym jak bank inwestycyjny Morgan Stanley podwyższył rekomendację do przeważaj i podniósł swoją prognozę zysków dla producenta aut.

Na zamknięciu notowań indeks DJ IA tracił 1 proc. Wskaźnika S&P500 zniżkował o 0,57 proc. zaś Nasdaq spadał o 0,19 proc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy