Dyżur zorganizował resort finansów. Jak poinformował rzecznik ministerstwa Jakub Lutyk, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem podatników. Okazało się też, że świadomość podatkowa jest coraz większa w porównaniu z poprzednimi latami.
Na pytania w sprawie rozliczenia z fiskusem za 2006 r. odpowiadali w poniedziałek przez trzy godziny eksperci z Departamentu Podatków Bezpośrednich w Ministerstwie Finansów.
Podatnicy mogli pytać o takie zagadnienia jak: opodatkowanie przychodów uzyskanych za granicą, opodatkowanie dochodów z pracy i działalności wykonywanej osobiście, dochody z kapitałów pieniężnych oraz opodatkowanie dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Rzecznik ministerstwa podkreśla, że poniedziałkowy dyżur był jednorazową akcją Ministerstwa Finansów. Od lipca ub.r. podatnicy mogą jednak codziennie korzystać z Krajowej Informacji Podatkowej (KIP), dzwoniąc po numer 0 801 055 055. Jest to nowoczesny system informacyjny, pomagający w rozwiązywaniu problemów podatkowych.
Ponadto w sobotę 14 kwietnia 2007 r. zaplanowano ogólnopolski "Dzień otwarty" w urzędach skarbowych. Będzie to dodatkowa szansa na uzyskanie w urzędach odpowiedzi w sprawie rozliczenia PIT za 2006 rok. (PAP)