Kontrakty niepewne kierunku

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 15-06-2021, 13:51

Podobnie jak przed poniedziałkową sesją również we wtorek wycena kontraktów terminowych nie daje wyraźnej odpowiedzi jaki będzie przebieg sesji na runku kasowym Wall Street. Znów najsłabiej prezentują się futures na indeks Dow Jones IA.

fot. Michael Nagle/Bloomberg

Swoisty stan zawieszenia panujący wśród inwestorów jest wynikiem niepewności co do przyszłych decyzji podejmowanych przez władze monetarne w związku z mocno panoszącą się inflacją. Po kończącym się w środę posiedzeniu FOMC, nie oczekuje się co prawda zmian w poziomie stóp procentowych, ale w komentarzu inwestorzy spodziewają się odnaleźć wyraźniejszych sygnałów odnośnie „tolerancji” wyższej inflacji.

Jak powszechnie się oczekuje, jeśli Fed zdecyduje się na ogłoszenie ograniczenia swojego programu skupu aktywów by przeciwdziałać przegrzaniu gospodarki, to nastąpi to w sierpniu lub we wrześniu. Jednak dopiero od początku przyszłego roku de facto doszłoby do realnego działania w tym kierunku.

Wtorkowe kalendarium danych makro tym razem obfituje w istotne odczyty. Jeszcze przed otwarciem handlu na Wall Street poznamy poziom inflacji producenckiej w maju, po której oczekuje się ponownego lekkiego przyspieszenia. Innym ważnym odczytem będą wyniki sprzedaży detalicznej orz produkcja przemysłowa i wykorzystanie mocy produkcyjnych.

Z kolei już po uruchomieniu notowań na parkiet trafią dane o zapasach niesprzedanych towarów, indeks rynku nieruchomości oraz o napływie kapitałów do USA.

Innymi informacjami mogącymi wpływać na decyzje podejmowane przez inwestorów to drożejąca ropa oraz niewielki wzrost rentowności amerykańskich papierów skarbowych.

Około godziny 13:40 kontrakty na indeks Dow Jones IA zniżkowały o 0,01 proc. Te na wskaźnik S&P500 rosły o 0,11 proc., zaś na Nasdaq zyskiwały 0,12 proc.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane