Koreańczycy inwestują 10 mld wonów w produkcję światłowodów w Polsce

opublikowano: 28-03-2018, 08:50

Południowokoreańska spółka LS Cable zdecydowała o uruchomieniu produkcji światłowodów w Polsce. Zainwestuje w to 10 mld wonów (32 mln zł), informuje Business Korea.

Produkcja światłowodów w LS EV Poland ma ruszyć w styczniu przyszłego roku, a w pierwszym półroczu 2019 roku osiągnie masową skalę.

LS EV Poland powstał pod koniec ubiegłego roku po zakupie przez Koreańczyków 25,45 tys. metrów kwadratowych terenu fabrycznego w Dzierżoniowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pierwotnym celem powstania polskiej fabryki była produkcja podzespołów dla fabryki akumulatorów do aut elektrycznych we Wrocławiu, należącej do południowokoreańskiego LG Chem.

LS Cable zdecydowało o dodaniu produkcji światłowodów w polskiej fabryce z powodu wzrostu popytu na nie w Europie w związku z rozbudową sieci telekomunikacyjnej, w tym budową sieci 5G, pisze Business Korea.  
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businesskorea.co.kr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu