Czytasz dzięki

Koreańczycy rosną w Polsce

opublikowano: 08-10-2020, 22:00

LS EV Poland, producent części do akumulatorów aut elektrycznych, dokupił w Dzierżoniowie niewielką działkę obok terenu, na którym buduje zakład za 169 mln zł.

LS EV Poland, spółka należąca do koreańskiego LS Cable & System, nabyła właśnie 3,2 ha w Dzierżoniowie. Działka graniczy bezpośrednio z kupioną na początku tego roku nieruchomością o powierzchni 7,2 ha, na której powstaje zakład elementów akumulatorów litowo-jonowych wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. Na tej większej działce LS EV Poland buduje zakład za 169 mln zł. Decyzję dotyczącą otrzymania pomocy publicznej w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) firma otrzymała jeszcze w ubiegłym roku. Inwestor nie poinformował, co zamierza budować na nowej działce. Business Korea informuje, że powstanie tam trzeci zakład, dzięki któremu moce firmy urosną z 600 tys. elementów do e-aut rocznie do prawie miliona. W Polsce firma nie pochwaliła się jeszcze tymi planami.

— Sprzedaż nie była związana ani z zezwoleniem, ani z decyzją o wsparciu. Poza zobowiązaniami, które zawarte zostały w zezwoleniu i decyzji o wsparciu, firma nie składała dodatkowych deklaracji — mówi Małgorzata Mikołajczyk z WSSE.

Koreańska spółka działa w Dzierżonowie od 2017 r. W przypadku pierwszej inwestycji kupiła istniejącą halę i działkę od przedsiębiorcy, który nie zrealizował inwestycji.

— Zgodnie z zezwoleniem firma zobowiązała się do zatrudnienia co najmniej 25 pracowników i poniesienia wydatków na kwotę co najmniej 27 mln zł — mówi Małgorzata Mikołajczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Małgorzata Grzegorczyk

Polecane