Kowalczyk: Obniżka wieku emerytalnego może wejść w życie jeszcze w tym roku

ISBNews
opublikowano: 02-03-2016, 09:50

Rząd nie wyklucza, że do ustawowego obniżenia wieku emerytalnego może dość jeszcze przed końcem tego roku, przy czym wciąż nie zdecydował, czy przy tej obniżce uwzględnić także kwestię stażu pracy, poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

"Będziemy to zobowiązanie realizować. W tym momencie jest jeszcze dyskusja, czy ma to być tylko obniżenie wprost wieku emerytalnego do 60-65 lat, tak jak jest w projekcie prezydenckim, czy jeszcze to powiązać ze stażem pracy, jak chcą niektóre środowiska" - powiedział Kowalczyk w wywiadzie dla TVN24.

Zapytanym czy rozwiązanie to wejdzie w życie na 100% 1 stycznia 2017 r., minister odpowiedział: "Myślę, że tak, a nawet może się uda wcześniej, jeśli dojdziemy do porozumienia ze wszystkimi w tej sprawie".

Prezydencki projekt zakłada przywrócenie wieku emerytalnego dla kobiet od 60 lat i dla mężczyzn - od 65 lat. Jednocześnie ustawa ma dać prawo do emerytury po osiągnięciu wieku emerytalnego, ale umożliwiać kontynuowanie zatrudnienia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane