Krakowska spółka-córka PGNiG podpisała kontrakt w Indiach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-02-2005, 14:54

Firma Poszukiwania Nafty i Gazu (PNiG) Kraków, należąca do grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA (PGNiG), podpisała kontrakt na wiercenia naftowe w Indiach. Wartość kontraktu objęta jest tajemnicą handlową.

Firma Poszukiwania Nafty i Gazu (PNiG) Kraków, należąca do grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA (PGNiG), podpisała kontrakt na wiercenia naftowe w Indiach. Wartość kontraktu objęta jest tajemnicą handlową.

       Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka krakowskiej spółki Agnieszka Sioła, wiercenia zostaną wykonane dla francusko-hinduskiej spółki GeoEnpro Petroleum Ltd. w stanie Arunachal Pradesh na północnym-wschodzie Indii.

       Kontrakt obejmuje cykl prac związanych z wierceniami poszukiwawczymi oraz z rekonstrukcją otworów naftowych. Prace będą nadzorowane przez polskich specjalistów, pozostałą część załogi stanowić będą pracownicy lokalni.

       "W latach dziewięćdziesiątych PNIG Kraków prowadził prace w tym rejonie dla tego samego operatora, niestety ze względu na kryzys naftowy, który miał miejsce w 1997 roku, firma operatora wycofała się wtedy z tego przedsięwzięcia" - przypomniała Sioła.

       Do prac w Indiach zakontraktowano wydzierżawione przez krakowską spółkę specjalistyczne urządzenie IRI 750, które najpierw drogą morską przewieziono z Polski do Kalkuty, a następnie samochodami na miejsce trasą liczącą 1800 kilometrów.

       Firma PNiG Kraków na rynku hinduskim obecna jest od dwudziestu lat, obecnie realizuje kontrakt w Radżasthanie. Przedsiębiorstwo prowadzi też prace w Kazachstanie, Pakistanie, Litwie i Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane