Kreml przeprasza Goldman Sachs

opublikowano: 15-04-2016, 12:33

W piątek Kreml przeprosił amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs i niemiecką gazetę Suddeutsche Zeitung, informuje Reuters.

Chodzi o czwartkową wypowiedź prezydenta Władimira Putina, w której dał do zrozumienia, że za tzw. Panama Papers stoi właśnie Goldman Sachs. Prezydent Rosji twierdził, że amerykański bank jest właścicielem spółki kontrolującej wydawcę niemieckiego dziennika  Suddeutsche Zeitung, który opublikował informację o wycieku milionów dokumentów z panamskiej firmy, ujawniających jak globalne elity finansowe unikają płacenia podatków. Putin mylił się jednak, bo Goldman Sachs nie jest w żaden sposób powiązany z niemiecką gazetą.

Władimir Putin
Władimir Putin
Bloomberg

- To bardziej błąd tych, którzy przygotowali dokumenty, mój błąd – tłumaczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. - To były informacje, których nie sprawdzono dokładnie, a które przekazano prezydentowi. Przeprosiliśmy bank i przeprosimy także gazetę – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane