KRRiT kombinuje, czym zastąpić sporne restrykcje w konkursie do MUX2 

Presserwis, DI
opublikowano: 10-07-2009, 07:41

Być może zamiast restrykcji w warunkach konkursu na operatora drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 2) wystarczą narzędzia kontrolne Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - donosi Presserwis.

Restrykcje w zaproponowanych nadawcom warunkach konkursu na operatora MUX 2 są surowe. Karne punkty i wyższe opłaty grożą tym operatorom, którzy chcieliby umieścić na multipleksie niepożądane kanały (operator zagospodaruje trzy z siedmiu miejsc na MUX 2, resztę programów wybierze KRRiT). Na czarnej liście są stacje powiązane kapitałowo z: ogólnopolskimi telewizjami (TVP, Polsat, TVN), ogólnopolskimi rozgłośniami (Polskie Radio, RMF FM i Radio Zet) i ogólnopolskimi dziennikami.

Jak pisała ”Gazeta Wyborcza”, zajmujące się cyfryzacją Urząd Komunikacji Elektronicznej i KRRiT odcinają się od restrykcyjnych zapisów. UKE przypisuje pomysł Krajowej Radzie, a ta każe szukać autorów ograniczeń w UKE.
W środę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła zaangażować UOKiK w sprawę wypełnienia MUX2 programami telewizyjnymi. – Na razie zwróciliśmy się z pytaniem w tej sprawie. Jeśli się okaże, że mechanizmy kontrolne Urzędu wystarczą do zapewnienia konkurencyjności na multipleksie, będziemy mogli złagodzić nasze restrykcje – mówi przewodniczący Rady Witold Kołodziejski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis, DI

Polecane