KRRiT: W czasie ciszy wyborczej w wyborach do parlamentu będzie trwać kampania prezydencka

Polska Agencja Prasowa SA
07-06-2005, 18:57

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji obliczyła, że w czasie ciszy wyborczej w przeddzień wyborów parlamentarnych trwać będzie kampania prezydencka. Członkowie KRRiT postanowili we wtorek zwrócić się do Państwowej Komisji Wyborczej o interpretację przepisów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczych i wyborami.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji obliczyła, że w czasie ciszy wyborczej w przeddzień wyborów parlamentarnych trwać będzie kampania prezydencka. Członkowie KRRiT postanowili we wtorek zwrócić się do Państwowej Komisji Wyborczej o interpretację przepisów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczych i wyborami.

    Według KRRiT, w sytuacji, jaka wystąpi w tym roku, kampania prezydencka może być wykorzystana przez partie polityczne "do praktycznego przedłużenia kampanii w wyborach parlamentarnych i powodować będzie +obchodzenie+ prawa".

    "Ważna jest zwłaszcza odpowiedź na pytanie, czy PKW może wskazać inny - późniejszy - termin rozpoczęcia kampanii prezydenckiej" - napisał w oświadczeniu przesłanym PAP rzecznik szefowej KRRiT Rafał Rastawicki.

    KRRiT przypomina, że kampania wyborcza do Sejmu i Senatu rozpocznie się 10 września, a zakończy 23 września o godzinie 24. "Tymczasem kampania prezydencka rozpocznie się 24 września, czyli dokładnie w dniu ciszy wyborczej i będzie trwała także w dniu głosowania do Sejmu i Senatu" - czytamy w oświadczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KRRiT: W czasie ciszy wyborczej w wyborach do parlamentu będzie trwać kampania prezydencka