Kurs bitcoina powyżej 10 tys. USD, zbliżył się do 11 tys. USD

opublikowano: 29-11-2017, 06:40
aktualizacja: 29-11-2017, 06:40

Kurs bitcoina zaczął rosnąć jeszcze szybciej. Jest rekordowy i zbliża się do 11 tys. USD, donosi Reuters.

Coindesk informuje, że kurs bitcoina doszedł w środę rano do 10831,75 USD. Kryptowaluta drożeje obecnie o 6,3 proc. do 10529,33 USD. W tym roku wartość najpopularniejszego wirtualnego pieniądza wzrosła już o ponad 1100 proc.

Bloomberg

- Wzrost ceny to kontynuacja długoterminowego trendu, który jest wynikiem aktywności spekulacyjnej w Japonii, a także wchodzenia inwestorów instytucjonalnych na rynek krypto walut – twierdzi Thomas Glucksmann z giełdy kryptowalut Gatecoin w Hongkongu. – Ostatni szybki wzrost to tylko skutek dodatkowej ekscytacji spekulantów i rosnącej grupy inwestorów dysponujących płynnością, którzy optymistycznie oceniają tą technologię – dodał.

Glucksmann podkreśla, że niemal z pewnością dojdzie do „kilku załamań” kursu bitcoina w ciągu następnych kilku tygodni i miesięcy, bo rynek kryptowalut jest już płynny i pojawi się na nim duża zmienność.

- Bańka spekulacyjna bitcoina nie pokazuje oznak osłabienia. Dziesięć tysięcy do ładna, okrągła liczba, a bańki wolą okrągłe liczby niż fundamenty realnego świata. Ekonomicznie, to przede wszystkim kwestia transferu bogactwa z dużej grupy (kupujących podczas bańki) do małej grupy (sprzedających podczas bańki) – skomentował ostatni wzrost kursu bitcoina Paul Donovan, główny ekonomista UBS Wealth Management. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane