Kwieciński: fundusze unijne zwiększą wzrost PKB w 2017 r. o min. 1 pkt proc.

PAP
opublikowano: 07-11-2016, 14:23

Fundusze unijne dołożą 0,5 pkt proc. do tegorocznego wzrostu PKB i minimum 1 pkt proc. do przyszłorocznego - uważa wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Jerzy Kwieciński
Zobacz więcej

Jerzy Kwieciński Marek Wiśniewski

"To będzie na pewno bardzo silny efekt" - podkreślił Kwieciński w rozmowie z dziennikarzami.

Wiceszef MR był pytany, jak to możliwe, że wzrosty kwartalne PKB o ok. 3 proc. w tym roku złożą się do 3,4 proc. za cały rok i czy uważa, że 3,4 proc. w tym roku jest realne, jak na poniedziałkowej konferencji powtórzył wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Kwieciński odparł: "Nie mogę zmieniać słowa mojego szefa po tej konferencji prasowej. Proste".

"A 3,6 proc. w przyszłym roku?" - dopytywali dziennikarze. "Spokojnie (...) moje osobiste zdanie, że będzie jeszcze więcej, niż 3,6 proc." - odpowiedział. Jak uzasadnił, przyczynią się do tego "potężne inwestycje".

Wiceminister zaznaczył, że w poprzednich latach fundusze unijne dawały 1,2-1,5 pkt proc. PKB. "Myślę, że w przyszłym roku spokojnie jesteśmy w stanie mieć powyżej 1 pkt proc. PKB" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu