Le Maire: francuski PKB wzrośnie o 5 proc. w tym roku

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-04-2021, 10:02

Bruno Le Maire, francuski minister finansów potwierdził swoje wcześniejsze stanowisko, że francuska gospodarka odnotuje w 2021 r. sięgające 5 proc. odbicie, mniejsze niż pierwotnie oczekiwano, donosi Reuters.

Bruno Le Maire
Bruno Le Maire
fot. Christophe Petit Tesson/MAXPPP/Forum

Oficjel podkreślił też zdecydowanie, że pomoc finansowa związana z łagodzeniem skutków kryzysu wywołanego Covid-19 musi być utrzymana aż do końca pandemii.

Na początku kwietnia rząd obniżył swoją projekcje dla PKB z 6 do 5 proc. obwiniając za to m.in. konieczność wprowadzenia nowych restrykcji i obostrzeń związanych z trzecim lockdownem będącego wynikiem gwałtownego wzrostu liczby nowych przypadków infekcji.

W ich efekcie placówki gastronomiczne w tym bary i restauracji mogą pozostać zamknięte przez miesiące. W stanie zawieszenia jest też branża turystyczna mającą spory udział w kreowaniu PKB.

Jeśli sytuacja na to pozwoli, rząd może w maju zgodzić się na poluzowanie części restrykcji i otwarcie niektórych firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane